Teknik Direktörümüz Serkan Özbalta Kampı Değerlendirdi

Teknik Direktörümüz Serkan Özbalta Manisa Futbol Kulübümüzün Afyonkarahisar kampını değerlendirdi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle yeni sezon hazırlıklarının dezavantajları olduğunu belirten Teknik Direktörümüz Serkan Özbalta, “Bu sene pandemiden dolayı ligler biraz geç başlıyor ama geçen sezonun geç bitmesi ve yeniden toplanma için kısa bir zaman olması, yeni maç takviminin 30 gün sonra olması tüm takımların kamp dönemini bu şekilde geçirmelerine nende olmuştur. O anlamda bu durumun yarattığı bazı dezavantajlar oluyor. O dezavantajları ortadan kaldırabilme adına bir program planladık. Bu planlamada ilk bir hafta Manisa’da çalıştık. Ardından Afyonkarahisar’a iki haftalığına kampa geldik. Bu iki haftalık süreçte dezavantajları ortadan kaldıran oyuncularımız oldu. Gerçekten çok özverili, çok istekli çalıştılar” dedi.

“Oyuncuların özverisi işimizi kolaylaştırdı”

Lige hazır olmak için Afyonkarahisar kampında yoğun bir çalışma temposundan geçtiklerini kaydeden genç teknik adam, “Lige en iyi şekilde hazır olma adına bazı antrenmanların şiddetini ve dozunu arttırmak durumundaydık. O anlamda da oyuncularımızdan fedakarlık bekledik. Kamp dönemleri böyle geçer aslında. Oyuncu arkadaşlarımızla bunu hem etkinliğe dökerek hem de iş zamanı sahada iş yaparak üstesinden geldik. Bir iki ufak sakatlığımızın dışında gerçekten çok verimli geçti. Kamp dönemlerinde bazen sıkıntılı olaylar yaşanabiliyor ancak çok karakterli bir oyuncu grubuna sahibim. Daha önceden de tanıdığım arkadaşlar var takımda. Oyuncular işlerimizi çok kolaylaştırdı” ifadelerini kullandı.

“Oyun felsefesi olan bir takım olacağız”

Yeni sezonda prensipleri, oyun felsefesi ve organizasyonları olan bir takım oluşturacaklarını vurgulayan Serkan Özbalta, “Takımımızın sahadaki prensipleri, oyun felsefesi ve organizasyonu anlamında bazı değişikliklere gidiyoruz. Oyuncularımız buna adapte olma adına hem fiziklerini hem zihinlerini yordular. Geldikleri aşama beni çok memnun ediyor. Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı pandemi sürecinden dolayı tam anlamıyla hazır olmamız biraz zaman alabilir. Bir iki hafta sonra hem fiziksel hem de mental olarak hemen yüzde yüz hazır hale gelemeyebiliriz. Ama oyuncu grubumuz bu durumu minimuma çekecektir. Ben bunu oyuncularımda gördüm” dedi.

“Manisa FK planlamaları olan iyi bir kulüp”

Manisa Futbol Kulübümüzün planlama olarak örnek gösterilebilecek bir takım olduğunu ifade eden 41 yaşındaki çalıştırıcı, “Manisa Futbol Kulübü gerçekten güzel bir kulüp. Organizasyonları ve planlamalarıyla iyi bir kulüp. Biz de kulübümüzün bu organizasyonlara saha içindeki oyunumuzu katarak geliştirmek istiyoruz. Benim ve teknik heyetimin zihinsel yapısı, sahada doğaçlama oynayan değil de ne yaptığını bilen takım. Bunu şöyle örneklendiriyorum; hepimiz halı sahalarda futbol oynarız, arkadaşlarımızla akrabalarımızla. Bir yerde boş pozisyonda bir oyuncu vardır ama diğer oyuncu kafası yerde olduğu için onu göremez. Çünkü halı saha spontane gelişen bir maçtır. Oradaki oyuncular doğaçlama bir şekilde kendi bildiğini yapar. Ama öbür tarafta kalenin önünde bom boş birisi vardır. Biz bunu genel anlama yaydık. Maçın 1’inci dakikasından maçın 90’ıncı dakikasına kadar. 1’inci haftadan 36’ıncı haftaya kadar yayarak. Sahada organizasyonu olan bir takım oluşturmak istiyoruz. Çünkü bazı maçlarda takımlar istediği performansı sergileyemediği zaman iyi bir kalecinin ön plana çıkması gerekiyor. Bazı

futbolseverler kenarda ya da orta sahada ve forvette iyi bir oyuncunun çıkıp önceki haftalarda yaptığı gibi kötü giden maçta da takımı kurtarmasını bekler. İşte o da olmadığı zaman sahada eğer bir planın, bir organizasyonun, oyun felsefen yoksa o maçta veya sonraki maçlarda hayal kırıklığına uğrayabiliyorsun” dedi.

“Manisalılara keyif veren bir futbol izlettireceğiz”

Son olarak Manisalı futbolseverlere keyifli bir futbol izlettireceklerini belirten Teknik Direktörümüz Serkan Özbalta, “Sahada organizasyonu olan, birbirlerinden haberleri olan oyuncularla düzenli bir oyun oynamak istiyoruz. Her maça idare ederek değil, üstün oynayarak kazanmak için çıkacağız. Hem güzel futbol hem de sahada insanların ne yaptığını bilerek oynayan bir takım görmelerini istiyorum. Biz tamamıyla Manisa Futbol Kulübü taraftarlarına, Manisa halkına, Manisalı futbolseverlere ve bu kulübe gönül vermiş insanlara, bu kulübün bir üst lige çıkması için çalışan başkanından yönetimine, kulüpte görevli olan personele, aşçısına, malzemecisine, masörüne herkese bu güdüyü vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Manisa Futbol Kulübü Resmi İnternet Sitesidir.
www.manisafk.com’da bulunan yazılı ve görsel içerikler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.