Devrim, “Manisa Futbol Kulübü Bundan Sonra da Futbolun İçinde Kalmaya Devam Edecektir”

Manisa Futbol Kulübümüzün CEO’su Levent Devrim, deplasmanda golsüz berabere kalınan GMG Kırklarelispor maçını, verilmeyen penaltıları ve maç sonrasında üzücü ve futbol adına yakışmayan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Sözlerine maçın değerlendirmesini yaparak başlayan Manisa Futbol Kulübümüzün CEO’SU Levent Devrim, “ Deplasmandan 1 puanla döndük. Aslında kazanabileceğimiz bir maçtı. İstediğimiz gol pozisyonlarını da bulduk. Bu anlamda ciddi girişimlerimizde oldu. Bizim için kaybedilmiş bir 2 puan var. GMG Kırklarelispor maçı bizim için bitti. Artık önümüze bakıyoruz. Perşembe günü kupa maçında İstikbal Mobilya Kayserispor ve ardından lig de oynayacağımız İnegölspor maçları var. Bu iki maçı düşünüyoruz artık” diye konuştu.

“ Üst Üste Gelen Durumlardan Dolayı Kafamızda Soru İşaretleri Oluştu”

GMG Kırklarelispor maçında verilmeyen penaltı pozisyonları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Devrim, “ Maçın içerisinde net penaltılarımız verilmedi. Maçtan sonra görüntüleri de izledik. Görüntülere baktığımız zamanda değerli dostlarımıza, hakem hocalarımıza da gönderdik görüntüleri. Onlardan da aynı dönüşü aldık penaltı olduğu konusunda. En azından ikisinin net penaltı olduğu konusunda ciddi geri dönüşler aldık. Futbolun içinde aslında bunlar var. Futbolun içerisinde futbolcu hataları, hoca hataları olduğu gibi hakem hataları da var. Bunla ilgili bizim çok farklı bir düşüncemiz yok ama çok üst üste geldi bizde olaylar. Bu üst üste gelen durumlardan dolayı biraz kafamızda soru işaretleri doğdu. Hakemin tavrı hiç hoş değildi zaten. Çok net pozisyonlardı, penaltı pozisyonları.  Orda dört tane hakem var. Dört tane hakemden bir tanesinin görmesi lazımdı bu pozisyonları. Özellikle Sinan’ın pozisyonu en net pozisyondu. Rakibin topla hiç alakası yoktu. Doğrudan Sinan’a karşı yapılan bir hareket vardı. Hakem hocamız penaltı vermedi. Umarım o da izlemiştir. Sosyal medyada görüntüler dönüyor zaten. Bundan ders çıkarmıştır. Manisa Futbol Kulübü bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da futbolun içinde kalmaya

devam edecektir. Futbolun Fair Play ruhuna uygun hareket etmeye devam edecektir. Ama şunun da bilinmesi gerekir ki, Manisa Futbol Kulübü bir camiadır. Manisa Futbol Kulübü bu anlamda ciddi mesafeler kat etmiştir. Hakkını arama ve alma konusunda hiç kimseden de aşağı kalır tarafı yoktur. Bizler kulübün marka değeriyle birlikte Türk futbolunun da marka değeri için mücadele eden bir kulübüz. Yaptıklarımız ortada, girişimlerimiz ortada. Türk futbolunun bu tür kulüplere ihtiyacı vardır. Bizim kulübümüz hiç kimseden bir beklenti içinde değildir. Hiç kimseyi arkasına almış durumda değildir. O yüzden biz yine futbolun içinde kalarak fair play mücadelesi içerisinde futbolun, skorun sadece sahada kazanıldığını da bilerek yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ Çözüm Odakları Olmaları Gerekirken, Sorun Odaklı Oldular”

Sözlerinin sonunda maçın ardından şeref tribününde yaşanan olaylara değinen Devrim, “ Kırklareli deplasmanında hiç hoş olmayan olaylarla karşılaştık. O olayların içerisinde maalesef bende kaldım. Bir kulüp başkanının hatta bir kulüpler birliğinin başkanın, misafir bir kulüp başkanına ayağa kalkıp el kol hareketleriyle davranışlar içerisinde bulunması hiç hoş bir şey değil. Orası sizin eviniz. Siz ev sahibisiniz. Kaldı ki birçok titrinizde var. Hem kulüp başkanı, hem kulüpler birliği başkanısınız. Sizin herhangi bir sıkıntı da orda çözüm odaklı olmanız gerekirken, sorun odaklı oldunuz. Ondan sonra olaylar büyüdükten sonra da aşağı iniyorsunuz, orayı terk ediyorsunuz. Orda kalmanız gerekirken, orayı bir şekilde kontrol etmeniz gerekirken maalesef siz oradan gidiyorsunuz. Ben hiç yakıştıramadım sayın başkana. Çünkü misafirperverlik denen bir şey var. Maçın içinde bir takım refleksler olabilir. Ama maç bittikten sonra bir takım hal ve hareketlerde bulunmak hiç hoş değil. O yüzden gerçekten ben hiç yakıştırmadım. Manisa Futbol Kulübü, Manisa’ya gelen bütün kulüpleri en iyi şekilde ağırlıyor. Bu konuda konukseverliğimizi gösteriyoruz zaten. Biz, bir önceki gün otelde ziyaret ediyoruz buraya gelen başkanlarımızı. Yemeğe davet ediyoruz. Yemeğe icabet eden başkanlar ve yöneticilerle birlikte yemek yiyoruz bir gece önce. Bir gün sonra hediyelerimizi veriyoruz. Maçta da en iyi şekilde

ağırlıyoruz. Manisa Futbol Kulübü’nün bu zamana kadar bu anlamda bir cezası yok. Bırakın cezayı bir ihtarı bile söz konusu değil. Federasyonda bu anlamda bir dosyamız yok. Biz bu anlamda Allah’a şükür tertemiz bir kulübüz. Bana göre örnek bir kulübüz bu noktada. Bize böyle bir uygulamanın olması şahsen bizi üzmüştür. Futbol adına da üzmüştür. Bunlar futbol sahalarında görülmemesi gereken şeyler. Özellikle maç bittikten sonra bu böyle devam etti. Bu konuda Kırklarelispor’un sayın başkanını bu konuda eleştiriyorum” diye konuştu.

Yorum Yap

Manisa Futbol Kulübü Resmi İnternet Sitesidir.
www.manisafk.com’da bulunan yazılı ve görsel içerikler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

  • Uncubozköy Mh. 5527 Sk. No:33 Halil Onultmak Spor Tesisi Yunusemre / MANİSA
  • 0 (236) 233 33 44
  • bilgi@manisafk.com