Değerli Manisa Futbol Kulübü Ailesi,

1994 yılında Manisa Belediyespor adıyla kurulan kulübümüz,  bu süre içerisinde önemli başarılara imza atarak amatör kümeden TFF 1.Lig’e kadar yükselmeyi başardı. Kulübümüzün şirketleşmesi için Olağanüstü Genel Kurulumuzda alınan karar doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığımız başvuru 31 Temmuz 2019 tarihinde onaylandı ve kulübümüzün adı Manisa Futbol Kulübü olarak tescillendi.

Manisa Futbol Kulübü olarak tescillenen kulübümüzün renkleri de Siyah, Beyaz ve Yeşil olarak resmiyet kazandı. Şirketleşen ve daha da güçlenen bir yapıyla hedefimiz olan üst ligler için mücadele vermeye devam edeceğiz.

Dernek statüsüyle yönetilen futbol kulüplerinin yaşadığı sorunları tespit ettik. Sorumluluğu olmayan dernek yapısından uzaklaşarak, değişimi yaşayan, kalıcı yatırımlarla başarıya ulaşan yerli ve yabancı futbol kulüplerinden de örneklerle, yaşadığımız kentin yeni dinamiği Manisa Futbol Kulübü’nü oluşturduk.

Bizler sabırla ve iyi niyetle, belki de ülkemizdeki futbol anlayışına örnek bir soluk getirecek düşüncelerle yola çıktık. Bu değişimi tamamen kalıcı başarı kaygısıyla başlattık ve her detayını düşünerek, sportif başarının finansla desteklenmesi için geleceğe dair yatırım planları dahil her türlü detayı düşündük.

Bizler günü kurtarmayı düşünmüyoruz. Geleceği planlıyor, hayali bütçeler ile değil gerçek verilerle planlamalar yapıyoruz. Planlama ve futbol dilinin değişmesi konusunda Manisa Futbol Kulübü olarak öncülük yapacağımızın şimdiden sözünü veriyoruz.

Küfürsüz bir stat hayaliyle çıktığımız yolda hedeflediğimiz noktaya ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün Manisa’da futbol kulübümüzün müsabakalarını izlemeye gelenler bilirler. Kadın ve çocukların rahatlıkla müsabaka izleyebildiği, holiganizmden uzak Türkiye’deki ender tribünlerden birine sahibiz. Bundan sonra da kişilere ve gruplara bağlı kalmayan, kadınından çocuğuna her kesimin aidiyet hissedebileceği taraftar toplulukları oluşturmak, öncelikli hedeflerimiz arasında.

Futbolun bir kent için ne kadar önemli olduğunu Avrupa’daki örneklerinden görüyoruz. Başta alt yapı olmak üzere genç sporcuların yetiştirilmesi için alt yapı yatırımlarımızı geçmişte olduğu gibi bugün de uzun vadede oluşturduk. Çocuklarımızı ve gençlerimizi futbola yönlendirerek, elit gruplardan, akademi liglerine ve profesyonel takıma giden bir köprü kurmak istiyoruz.

Türkiye genelinde U14 ve U15 takımlarımızın yaşadığı şampiyonlukların perçinlenmesi ve sürekli hale gelmesi için futbol alt yapımızı Manisa FK bünyesine aldık. Manisa’mızın her evladı sportif başarıyla tanışsın, yeteneği heba olmasın diye güncel kariyer planlamaları yapabilecek yeterlilikte teknik heyetler kurduk. Saha dışında ve saha içinde evrensel değerlere bağlı, Manisa Futbol Kulübü’nü temsil edecek, modern futbol eğitimi alan elit futbolcular yetiştirmek en büyük amacımız.

Son olarak; Görev süremiz boyunca kentimize katkı sağlayacak herkesin fikrini önemseyerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği “Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklı” sporcu nesli yetiştirebilmek, Türk sporuna ve kentimize daha iyi hizmet verebilmek için, ekibimle birlikte gece gündüz demeden çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

Mevlüt AKTAN
Manisa Futbol Kulübü Başkanı