Değerli Manisa Futbol Kulübü Ailesi,

1994 yılında Manisa Belediyespor adıyla kurulan kulübümüz, 25 yıllık süre içerisinde önemli başarılara imza atarak adını amatör kümeden TFF 2.Lig’e yazdırmayı başardı. Bilindiği üzere Mayıs ayında yapılan kulübümüzün Olağanüstü Genel Kurulu’nda alınan karar doğrultusunda şirketleşme için şahsım ve yönetim kuruluna yetki verilmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığımız başvuru 31 Temmuz tarihinde onaylandı ve kulübümüzün adı Manisa Futbol Kulübü olarak tescillendi. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan çıkan karar doğrultusunda Manisa Futbol Kulübü olarak tescillenen kulübümüzün renkleri de Siyah Beyaz ve Yeşil olarak resmiyet kazandı. Bundan sonraki süreçte Türk futboluna Manisa Futbol Kulübü olarak hizmet verecek olmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.

Şirketleşen ve daha da güçlenen bir yapıyla hedefimiz olan üst ligler için mücadele vereceğiz. Derneklerle yönetilen futbol kulüplerinin yaşadığı sorunları tespit ettik. Sorumluluğu olmayan dernek yapısından uzaklaşarak, değişimi yaşayan, kalıcı yatırımlarla başarıya ulaşan yerli ve yabancı futbol kulüplerinden de örneklerle, yaşadığımız kentin yeni dinamiği Manisa Futbol Kulübü’nü oluşturduk. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da tescil ettirerek 2019-2020 sezonu öncesi Manisa’ya ve Türk futboluna yeni bir solukla, merhaba dedik.

Bizler sabırla ve iyi niyetle, belki de ülkemizdeki futbol anlayışına örnek bir soluk getirecek düşüncelerle yola çıktık. Bu değişimi tamamen kalıcı başarı kaygısıyla başlattık ve her detayını düşünerek, sportif başarının finansla desteklenmesi için geleceğe dair yatırım planları dahil her türlü detayı düşündük. Bizler günü kurtarmayı düşünmüyoruz. Geleceği planlıyor, hayali bütçeler ile değil reel verilerle planlamalar yapıyoruz. Planlama ve futbol dilinin değişmesi konusunda Manisa Futbol Kulübü olarak öncülük yapacağımızın şimdiden sözünü veriyoruz.

Biz küfürsüz bir stad hayal etmiştik. Bugün Manisa’da futbol kulübümüzün müsabakalarını izlemeye gelenler bilirler. Kadın ve çocukların rahatlıkla müsabaka izleyebildiği, holiganizmden uzak Türkiye’deki ender tribünlerden birine sahibiz. Bundan sonrada kişilere ve gruplara bağlı kalmayan, kadınından çocuğuna her kesimin aidiyet hissedebileceği taraftar toplulukları oluşturmak, öncelikli hedeflerimiz arasında.

Futbolun bir kent için ne kadar önemli olduğunu Avrupa’daki örneklerinden görüyoruz. Başta alt yapı olmak üzere genç sporcuların yetiştirilmesi için alt yapı yatırımlarımızı geçmişte olduğu gibi bugünde uzun vadede oluşturduk.

Türkiye genelinde U14 ve U15 takımlarımızın yaşadığı şampiyonlukların perçinlenmesi ve süreğen hale gelmesi için, futbol alt yapımızı Manisa FK bünyesine aldık. Manisa’mızın her evladı sportif başarıyla tanışsın, yeteneği heba olmasın diye güncel kariyer planlamaları yapabilecek yeterlilikte teknik heyetler kurduk.

Son olarak; Görev süremiz boyunca kentimize katkı sağlayacak herkesin fikrini önemseyerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği “Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklı” sporcu nesli yetiştirebilmek, Türk sporuna ve kentimize daha iyi hizmet verebilmek için, ekibimle birlikte gece gündüz demeden çalışacağımızın sözünü veriyoruz.
Mevlüt AKTAN
Manisa Futbol Kulübü Başkanı