Altyapımız, BGL’de Zirvenin Sahibi

Manisa Futbol Kulübümüzün Bölgesel Gelişim Ligleri 3. Grupta mücadele eden U17, U16 ve U15 takımlarımız, ligin ikinci devresini lider olarak tamamladı. U19 takımımız grup ikincisi olurken, U14 takımımız da namağlup grup lideri olarak Türkiye Şampiyonası 1. Kademe maçlarına katılmaya hak kazandı.

Bölgesel Gelişim Ligleri’nde 22. Hafta maçları tamamlandı ve 3 devreli lig usulü oynanan müsabakalara bir haftalık ara verildi. Ligin ikinci devresi sonucunda Manisa Futbol Kulübümüzün U15, U16 ve U17 takımları, gruplarında liderlik koltuğunda yer alıyorlar. U19 takımımız da grubunun ikinci sırasında bulunuyor.

İstatistikleri Göz Dolduruyor

U15 takımımız, 51 puanla grupta en yakın rakibinin 3 puan önünde lider. 62 gol atıp kalesinde 18 gol gören U15 takımımız, grubun en iyi averajını elinde bulunduruyor.

U16 takımımız, grubunda topladığı 52 puanla en yakın rakibinin 2 puan önünde liderliğini sürdürüyor. 68 gol atıp kalesinde yalnızca 17 gol gören U16 takımımızın, en yakın rakibi ile arasında 16 gollük averaj farkı bulunuyor.

U17 takımımız, 50 puanla en yakın rakibinin 6 puan önünde zirvede bulunuyor. Rakip filelere 54 gol atan ve kalesinde sadece 13 gol gören U17 takımımız, grubun en az gol yiyen takımı oldu.    

U19 takımımız da grubunda topladığı 36 puanla ligin ikinci basamağında yer aldı. Bu süreçte U19 takımımız 57 gol atıp kalesinde 28 gol görerek, 29 averajla ligin en iyi ikinci averajına sahip takım oldu.

U14 takımımızda Manisa grubunu namağlup lider olarak tamamlayıp, Türkiye Şampiyonası 1. Kademe maçlarına katılma hakkı kazandı.

Bayraktar, “Sistemli ve Planlı Çalışıyoruz”

Altyapı Teknik Sorumlumuz Levent Bayraktar, “Kazandığımız başarılar tüm teknik ekibimizin, antrenör arkadaşlarımızla beraber sistemli ve planlı çalışmalarımızın ürünü. En temel hedefimiz; kulüp kültürü kazanmış, ahlaklı, aidiyet duygusu yüksek, elit oyuncuları profesyonel A takımımıza kazandırmak. Günü kurtarmak için değil geleceğe yatırım yapıyoruz. Tüketen değil, üreten bir altyapı olmak felsefemizle, kulübümüzün geleceğini sağlam temeller üzerine atıyoruz” diye konuştu.

Yorum Yap

Manisa Futbol Kulübü Resmi İnternet Sitesidir.
www.manisafk.com’da bulunan yazılı ve görsel içerikler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

  • Uncubozköy Mh. 5527 Sk. No:33 Halil Onultmak Spor Tesisi Yunusemre / MANİSA
  • 0 (236) 233 33 44
  • bilgi@manisafk.com